info@www.cnrasansor.com

KALİTE ANLAYIŞIMIZ

Kalitemiz Güvenimizdir.

Kalite politikası gereğince, firmamız müşterilerine yüksek kalite ve güvenilirlikte sertifikalı asansör ürünleri ve servislerinin sağlanmasına çok önem verir.

Tüm çalışanlarımız ürün ve hizmet kalitesindeki sürekliliği toplam kalite yönetim felsefesini gerektiği şekilde ve doğru olarak yapma bilincindedir dolayısıyla yaptığımız işte kaliteyi ön planda tutarak müşterimizi memnun etmek en başta gelen ilkelerimizdendir.

Bu amaçla kaliteye tesir eden bütün işlevleri organize eden; ISO 9001:2000 kalite yönetim sistemi güvencesinde, AB teknik mevzuatı 95/16/EC sayılı asansör direktifine uygun ve CE’ (Modülü H) belgesi ile faaliyet göstermekteyiz. Direktifin uygunluğunun sağlanması ve yönetilmesi başta genel müdür olmak üzere firmamız yönetim sorumluluğunun altındadır.

Kalite Kontrolü
Kalite kontrol, üretimin tüm aşamalarında uygulanır. Bu, firmamızın alt yapısına tamamen entegre olmuştur ve iki kademeli olarak gerçekleştirilir. İlk kademe firmanın sertifikalı ve uzman kalite kontrol teknisyenleri tarafından, ikincisi de bağımsız denetleyiciler tarafından yapılır.

CNR Asansör’ün kalite kontrolü, tedarikçilerden alınan işlenmemiş malzeme ve parçalara, ara ürünlere ve üretimi tamamlanmış asansör ürünlerine uygulanır. Tedarikçiler, sıkı standartlara göre seçilirler ve her yıl değerlendirilirler. Üretimi tamamlanmış üründe tam kontroller yapılırken ara ürünler üzerinde örnek kalite kontrol denetlemeleri gerçekleştirilir.

Bir asansörün çalışmasında ünitenin kritik öneminin farkında olan firmamız ayarlama, ölçüm ve kontrol sistemi geliştirmiştir. Talep edildiği takdirde gürültü seviyesi, titreşim ve hız ölçümü sonuçları müşteriye gönderilir.

Piston – silindir aksamı, kopma valfları, frenler, hidrolik hortumlar, özel kabin karkasları vs. gibi bütün asansör ürün alt sistemlerinde komple kalite kontrol incelemeleri gerçekleştirilir. Sonuçlar ürün kalitesini sağlamak için kaydedilir. Kalite kontrol sonuçları değerlendirilir ve gerektiğinde düzeltici ölçümler uygulanır.

4